Прочетен: 14366 Коментари: 17 Гласове:
Последна промяна: 26.10.2009 16:40
Финансовата криза е една от основните причини за психическото разстройство сред българите. Голяма част от населението се задъхва под ударите на икономическата криза и растящата безработица.
България е силно засегната от световната икономическа криза. Наблюдава се надигаща се нова вълна на бедност. Ситуацията е особено тревожна за домакинствата. Българското население е най-застрашено от неплатежоспособност. Наблюдава се растяща бедност, растяща безработица, намаляващи доходи. Много от домакинствата не могат да изплащат заемите си. Повечето от потребителските кредити са за битови нужди т.е. за отопление през зимния период, за образование (закупуване на скъпи учебници) и здравеопазване, което в последните години е силно влошено.
Въпросът е доколко българите могат да издържат на шокове като безработицата, ниските доходи, по-високите лихви. Повечето домакинства се намират под приемливото ниво на платежоспособност.
Тази зима се очертава изключително тежка не само за бедните, но и за средната класа. Ще стане и невъзможно свързването на двата края, а да не говорим пък за осигуряване на здравословна храна, почивка, ремонт на жилище и осигуряване на качествено образование на децата ни. За голяма част ще бъде трудно да поддържат и здравословното си състояние.
Хората ще озлобеят и престъпността рязко ще скочи. Психическия, икономическия и социален натиск върху всички ни ще нараства и светът ни ще се превърне в джунгла, в която оцелява здравия, силния, гъвкавия, приспособяващия се, който знае как да се възползва от всяка предоставена му възможност.
За съжаление това е истината. Тя може да не ви харесва, може да ви ядоса или натъжи. Мен лично ме натъжава, но смятам, че не трябва да се предаваме и да се доверяваме на манипулаторите, които обещават да превърнат живота ни в рай. Всъщност не им се сърдете - те просто така си правят парите, а ние трябва да бъдем по-малко наивни и повече проницателни.
Българското бедствие
ЦИГАНСКАТА БЕДНОСТ – РЕЗУЛТАТ ОТ ДИСКРИМ...
26.10.2009 20:55
27.10.2009 00:52
27.10.2009 02:13
27.10.2009 11:26
27.10.2009 11:44
27.10.2009 12:34
Така е номер 4...Ако човек повярвя в себе си успявя.Но вече имаме един голям проблем-неграмотността сред голяма група от младите хора.За да повярваш в себе си трябва да имаш вдъхновение...Днешното ни общество е жестоко...Ето, ние си пишем в нета и някак си си говорим...Във форумите не си говорим за да си помагаме,а само да облекчаваме душите си...Е,можем да бъдем и малко по-прагматични ,като си обменяме информация която да ни помага в ежедневието,колкото и трудно да е то...
поздрави:
27.10.2009 13:42
27.10.2009 15:37
Не мога да си обясня за какъв туризъм може да се говори в нашата държава, а и тези магистрали са пълна безмислица при факта, че останалите пътища приличат на “швейцарско сирене”.
Не е добре да определяме сектори, които да бъдат приоритетни, защото спомняме си само преди няколко години как определяхме, че туризмът ще ни помогне и т. н. И сега какво стана? Построихме много хотели, свърши мястото и какво - да не би да е помогнал толкова много туризмът? От тази гледна точка всеки сектор си има някакви ограничения. Не можем да докараме 100 млн. туристи в България, можем да докараме 10.
Това, което можем да гледаме обаче, са хората, защото така или иначе каквито и сектори да има, трябва да има и хора. Ако имаме необразовани хора, няма да станем богата страна. Ако има толкова много, които отпадат от училище, които са неграмотни, които въобще не учат в университети или учат в лоши университети, тогава нямаме шанс каквото и да направим. Т. е. може много капитал да инвестираме в икономиката, ама няма ли хора, които да знаят как се включва компютър най-малкото, да не говорим за по-сложни неща, нямаме шанс. Така че, ако говорим от гледна точка на това какво да се прави, важно е образованието да е качествено, да е конкурентно и да има постоянна иновативност, която в нашите университети напълно липсва.
България е и далеч от европейското здравеопазване. Лошо отношение и липса на добри условия за пациентите в болниците. На последно място сме по покритие на европейските здравни стандарти. Това е посочено в доклад на независима европейска организация. България е на последно място, а Румъния - на предпоследно. Пред нас дори е Албания, която често е давана за лош пример и не е член на ЕС. Ключовите показатели за потребителя са: права на пациента и информация, време на чакане за лечение, резултати от здравни грижи, предоставяни услуги и достъп до лекарства.
Затова смятам, че не българското население, а управляващите са отговорни затова “на какъв хол поставиха хората”.
27.10.2009 17:09
Защо повечето мухльовци които ревете срещу истината, сте анонимни!
За съжаление това е вече факт!
Държавната власт в страната всячески се стреми да ни покаже, че ние сме никой, а те правят това което си поискат с нас.
Никой не може да ме убеди че някой гаври с българите са случайни!
Напротив, аз съм убеден, че тези на власт ни мразят и целта им е да ни смачкат физически и психически, за това и държава не само няма за нормалните хора, но напротив - Всички държавни органи работят с престъпници и най-долна измет - убийци, педофили, изнасилвачи и измамници, крадци в наш ущърб.
Някой някога да е видял в последните 20 години да е защитила него или негов познат??!
Аз за 20 години не знам подобен случай!
Винаги държавната ни власт е заставала в защита на престъпниците!
Никой не може да ме убди че това е случайно, без да искат или само от алчност.
Това е омраза към нас, към обикновения човек, към всичко нормално и което е ценностно в този свят.
Ще перифразирам малко един стар руски виц:
Оптимистите учат английски, песимистите арабски, реалистите - устройството на АК 47
27.10.2009 22:11
17, И аз съм за премахване на минималната заплата, но тогава, при определени условия, би могло да се наложи да работиш за по-малко пари. Никой не спира никого да отиде и да работи за 10 евро на час. За да стане това в България, трябва да има конкурентни компании и силен пазар на труда.
Не съм съгласен и с апелите да се закрият тези компании, които плащат малко (и не са съвсем изрядни), защото малко пари е по-добре от никакви пари. А и безработицата може изведнъж от 20% да стане над 50%, което няма да бъде добре за никой.